Селаковић: Наш интерес је мир
Селаковић је рекао да је наш интерес и да Србија и Република Српска не дозволе да буду изоловане, већ да буду саставни део света како би могле да остварују своје интересе, али да не треба да гајимо илузију да је међународно право живо, јер је, како каже, сахрањено.
"Морамо да схватимо да Србији није дозвољено оно што је дозвољено другима", рекао је Селаковић гостујући на ТВ Пинк.
Говорећи о идејама промена граница, Селаковић је казао да, ако неко гаји идеје о непромењивости граница, то су Србија и њено руководство, али да неки нису спремни да цене аргументе међународног права.
Шеф дипломатије је оценио да се сада толико прича о наводном геноциду Србије, јер се из више центара уједињено делује према Србији из једног разлога - а то је што им смета привредни и сваки други развој Србије који, каже, не може ни са чим да се пореди.
"Када одете у друге земље видите колико је овај успех који је Србија успела да постигне под (председником Александром) Вучићем велики. Само питајте наше људе из дијаспоре како је у земљама у којима живе и колико су поносни на своју Србију", рекао је Селаковић и додао да је њихов главни проблем то што Вучић није ни Милошевић ни ДОС-овац, и што другачије приступа проблемима и вођењу државе.
Говорећи о односима са Хрватском, Селаковић је подсетио да је Србија доста тога прећутала Хрватској када је приступала ЕУ.
"Сада имате ту врсту лицемерја да нам они држе предавања о питању несталих лица. Ми имамо заједнички интерес, немојте нам пребацивати то. Немојте нам држати придике о логорима, ви који нисте рашчистили са прошлошћу и оним што се дешавало пре 80 година", рекао је Селаковић.
Према његовим речима, Србија треба да гради културу сећања на злочине који су се догодили над српским народом.
"Наши преци су 1918. донели слободу онима који су ратоволи против њих пре четири године, мислећи да су они то радили зато што су морали, али 23 године касније то се поновило, јер о томе нису говорили отворено. Наша обавеза према нашој деци је да о томе говоримо", рекао је Селаковић.
Извор: Танјуг