Копенхаген: Амбасада на Трећем хуманитарном дипломатском базару
07. Apr 2025.
Амбасада Србије у Копенхагену учествовала је на Трећем хуманитарном дипломатском базару, који је окупио преко двадесет амбасада које су представиле своје земље изузетном понудом производа, али и културним и промотивним садржајима.
Базар је свечано отворио Михаел Фенгер, градоначелник општине Гентофте, а током дана бројне штандове посетило је преко 1500 људи.
Базар је свечано отворио Михаел Фенгер, градоначелник општине Гентофте, а током дана бројне штандове посетило је преко 1500 људи.
На изложбеном простору Амбасаде Србије представљени су аутентични прехрамбени производи и сувенири, као и културна и туристичка понуда Србије. Посетиоци су могли да пробају традиционална српска јела и вина, да сазнају многе занимљивости о нашој земљи али и уживају у игри и песми фолклорног ансамбла „Златна нит“.
Такође, током трајања Базара на видео платну је приказан и промотивни филм посвећен Специјализованој изложби ЕКСПО која ће 2027. године бити одржана у Београду.
Целокупни приход са манифестације дониран је данској непрофитној организацији „Headspace“ која пружа бесплатну подршку менталном здрављу младих.

