Ђурић разговарао са амбасадором Француске
Министарски састанак Глобалног партнерства за вештачку интелигенцију (ГПАИ) одржава се 9. фебруара у Паризу.
Ђурић је у разговору са амбасадором оценио да се сусрет држава у вези са вештачком интелигенцијом одржава у правом тренутку, имајући у виду да ова тема све брже и дубље дотиче све сфере друштвеног живота.
Узимајући у обзир да Србија ове године председава Глобалним партнерством за вештачку интелигенцију, Ђурић је рекао да је то добра прилика не само за Србију, већ и за све земље, да се окупе око једне идеје, градећи нове мостове сарадње.
Према речима шефа српске дипломатије, с обзиром на брзину развоја АИ, много је боље да Европа у овом домену буде лидер, него да заостаје за другима.
Када је реч о билатералним односима, Ђурић је оценио да су они на високом нивоу, додавши да је успостављање изузетно доброг политичког дијалога Србије и Француске резултат одличних личних односа двојице председника, Александра Вучића и Емануела Макрона.
Ђурић је указао и да се привредна сарадња наше две земље последњих неколико година интензивно развија, и да управо економија представља плодно тло за даљи развој и унапређење билатералних односа.
Подсетивши да је чланство у Европској унији приоритет наше спољне политике, шеф српске дипломатије захвалио је на подршци коју Француска пружа Србији на том путу.